Wersje językowe
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

HYDROIZOLACJE

Dzięki hydroizolacji inaczej zwanej izolacją wodochronną jesteśmy w stanie zabezpieczyć nasze mieszkanie przed wilgocią, a tym samym przed wystąpieniem pleśni. Zabezpieczenie hydroizolacyjne powinno obejmować balkon, taras, dach oraz łazienkę. W tego typu pomieszczeniach wilgoć i woda mogą wnikać pod powierzchnię płytek, przyczyniając się do ich pękania, a nawet odpadania od ścian.

Obecnie do uszczelniania przeciwwilgociowego łazienki stosuje się jeden z trzech preparatów:

 • folie w płynie
  Tworzone na bazie żywicy syntetycznej, przeznaczone do uszczelniania pomieszczeń narażonych na działanie wody spływającej (niewywierającej nacisku na podłoże). Oprócz łazienek można je także stosować na wszelkie powierzchnie betonowe, wylewki i tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz podłoża z płyt gipsowo-kartonowych lub pokryte tynkami gipsowymi. Uszczelniając powierzchnie przy pomocy folii w płynie, należy nanieść na podłoże dwie warstwy preparatu.
  To bardzo proste i szybkie rozwiązanie. Tego typu produktami są np. profesjonalne hydroizolacje TYTAN HYDRO.
 • masy uszczelniające
  Są gęstsze niż folie w płynie, powstają na bazie żywic syntetycznych lub cementu.  Masy uszczelniające mogą być stosowana do hydroizolacji powierzchni betonowych, wylewek i tynków cementowych, tynków cementowo-wapiennych oraz powierzchni z płyt gipsowo-kartonowych oraz pokrytych tynkami gipsowymi. Aby odpowiednio wykonać hydroizolację masą uszczelniającą, należy pamiętać o dodatkowym wzmocnieniu uszczelniającym.

 • zaprawy na bazie cementu
  Przeznaczone do ochrony balkonów, tarasów, fundamentów, zbiorników narażonych na kontakt z wodą pod ciśnieniem oraz łazienek.
  Zaprawy na bazie cementowej to niezwykle uniwersalne produkty, które mogą być stosowane do zabezpieczania każdego typu powierzchni.

Podejmując się hydroizolacji łazienki, należy pamiętać, że cały proces powinien przebiegać  przy temperaturze od +5 do +25ºC (podłoże, otoczenie oraz materiał uszczelniający).


Zapoznaj się z bogatą ofertą naszych profesjonalnych preparatów do hydroizolacji łazienki!

ATLAS WODER E-folia w płynie 5kg ATLAS WODER E-folia w płynie 5kg
Producent: ATLAS
Cena: 95,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hydroizolacja ARDEX S1-K 20 kg Hydroizolacja ARDEX S1-K 20 kg
Producent: ARDEX POLSKA
Cena: 435,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl